Predaj chaty / chalupy

OD PLÁNU PREDAJA AŽ K DOSIAHNUTIU CIEĽOV.

Predaj chaty

Jednoducho. Bez starostí. Úspešne.

Plánujete predaj chaty alebo chalupy? Rád vás prevediem celým procesom – toto je 6 jednoduchých krokov, ktoré vedú od plánu predaja až k dosiahnutiu vašich cieľov.

1. Úvodná konzultácia ZDARMA a bez záväzkov

Úvodná konzultácia je zameraná hlavne na to, aby sme sa navzájom spoznali a aby som lepšie pochopil, aké sú vaše predstavy a požiadavky pri predaji chaty či chalupy. Preto urobím základnú analýzu vašich požiadaviek, na základe ktorej vám budem vedieť navrhnúť to najlepšie riešenie a stratégiu pre predaj chaty / chalupy. Úvodnú konzultáciu si môžete zarezervovať ZDARMA a bez záväzkov. Po absolvovaní konzultácie sa môžete sami rozhodnúť, či chcete v spolupráci pokračovať.

2. Príprava chaty / chalupy na predaj

Rozhodli ste sa pre spoluprácu so mnou? Môžeme teda prejsť k ďalšiemu kroku, ktorým je príprava vašej chaty alebo chalupy na predaj. Pri príprave je najdôležitejšie stanoviť správnu predajnú cenu. Nechceme predsa, aby ste svoju nehnuteľnosť predali pod cenu, ale zároveň ani nechceme nastaviť cenu príliš vysoko, aby neodradila potenciálnych záujemcov a aby sa predaj chalupy / chaty z tohto dôvodu zbytočne nepredĺžil. Ideálnu predajnú cenu vieme stanoviť na základe analýzy konkurenčných ponúk, samozrejme aj s prihliadnutím na vaše predstavy a potreby. V rámci prípravy si ďalej zadefinujeme plán predaja a marketingovú stratégiu, preveríme právny stav nehnuteľnosti a získame čo najviac informácií, ktoré by mohli potenciálnych kupcov zaujímať.

3. Marketingové aktivity

Ak s predajnou cenou, plánom predaja aj marketingovou stratégiou budete súhlasiť, môžeme sa pustiť do plnenia jednotlivých krokov. Tie môžu zahŕňať napríklad home staging, teda vizuálne zatraktívnenie vašej nehnuteľnosti, fotenie chaty / chalupy s profesionálnym fotografom, vytvorenie videoobhliadky, brožúr pre potenciálnych záujemcov a reklamných letákov, ale tiež prípravu webstránky pre vašu nehnuteľnosť a nastavenie reklamných kampaní na internete. Cieľom všetkých týchto aktivít je, aby sa o predaji chaty alebo chalupy dozvedelo čo najviac relevantných ľudí a aby sme získali prvých záujemcov.

4. Osobné obhliadky chaty / chalupy

Spolu s prvými záujemcami prichádzajú na rad aj prvé osobné obhliadky. Mojou úlohou je, aby som sa o tieto obhliadky postaral, a to tak, aby som vám ušetril váš čas aj starosti. Vašu chatu / chalupu odprezentujem potenciálnym záujemcov, poskytnem im všetky dôležité informácievyzdvihnem pozitíva. Na konci obhliadky dostanú záujemcovia aj brožúru o vašej nehnuteľnosti, spolu s informáciami, ako majú postupovať, ak ich vaša chata alebo chalupa zaujala.

5. Dohodnutie podmienok pre predaj chaty / chalupy

V momente, keď už máme potenciálneho kupujúceho, dostávame sa k ďalšiemu kroku, ktorým je dohodnutie podmienok pre predaj chaty alebo chalupy. Tieto podmienky môžu zahŕňať napríklad informácie o tom, do akej doby je potrebné uzavrieť kúpno-predajnú zmluvu, akým spôsobom bude kupujúci hradiť jednotlivé časti kúpnej sumy a tiež ako rýchlo ste povinný uvoľniť nehnuteľnosť novému majiteľovi. Do tohto procesu vstupuje už aj notár, ktorého úlohou je dohliadnuť na to, aby boli podmienky predaja výhodné pre obe strany a aby predaj chaty / chalupy prebehol bezpečne. Po dohodnutí podmienok notár pripraví aj rezervačnú zmluvu, návrh kúpno-predajnej zmluvy a finálnu kúpno-predajnú zmluvu.

6. Prevod chaty / chalupy na nového vlastníka

Keď je kúpno-predajná zmluva podpísaní a kúpna suma vyplatená, dochádza k prevodu chaty alebo chalupy na nového vlastníka. V tomto kroku sa postarám o vklad vlastníckeho práva na katastri nehnuteľností, protokolárne odovzdanie nehnuteľnosti a prípravu podkladov pre prepis správy a energií na nového majiteľa.

Úvodná konzultácia

ZDARMA A BEZ ZÁVäZKOV

Získajte úvodnú konzultáciu k predaju chaty alebo chalupy. Úplne ZDARMA a bez záväzkov. Nemusíte čakať, termín si môžete zarezervovať ihneď.

Ocenenie nehnuteľnosti

UŽ DO 24 HODÍN A BEZ ZÁVäZKOV

Získajte cenový odhad vašej chaty alebo chalupy. Už do 24 hodín a bez záväzkov. Vyplnenie formulára vám zaberie len zopár minút.

Predaj chaty – Banská Bystrica, Žilina

Aké sú špecifiká pre predaj chaty v BB, ZA a okolí?

Predaj chaty v Banskej Bystrici, Žiline a okolí má určité špecifiká, od ktorých môže závisieť rýchlosť predaja aj finálna suma, za ktorú nehnuteľnosť predáte. Tými hlavnými sú:

1. Lokalita

Keďže chaty v Banskej Bystrici, Žiline a okolí si ľudia kupujú najmä pre rekreačné účely, lokalita, v ktorej sa chata nachádza, je mimoriadne dôležitá. Zavážiť môže najmä to, ak sa nachádza uprostred krásnej prírody, v blízkosti lyžiarskeho strediska, prípadne v blízkosti iných turistických, historických alebo kultúrnych atrakcií.

2. Momentálny stav chaty / chalupy

Dôležitý je tiež momentálny stav chaty. Kedy bola chata postavená? Vykonávali sa na nej nejaké zásadnejšie rekonštrukcie alebo drobné úpravy a opravy? Aká je prístupová cesta ku chate? Je chata napojená na inžinierske siete? To všetko sú faktory, ktoré môžu predaj chaty v Banskej Bystrici, Žiline (a okolí) ovplyvniť.

Keďže pôsobím najmä v Banskej Bystrici, Žiline a okolí, viem vám pri predaji chaty alebo chalupy v týchto lokalitách pomôcť. Stačí, ak si zarezervujete bezplatnú a nezáväznú konzultáciu.

Predaj záhradnej chatky

Aké sú špecifiká pre predaj záhradnej chatky?

Čo môže ovplyvniť predaj záhradnej chatky? Predaj záhradnej chatky môžu ovplyvniť predovšetkým tieto dva aspekty:

1. Veľkosť pozemku

Pri záhradných chatkách sa ráta s tým, že ich obytná plocha je pomerne malá. O to dôležitejšie je, na akom veľkom pozemku sa táto záhradná chatka nachádza.

2. Inžinierske siete a prístup

Zavážiť tiež môže to, na aké inžinierske siete je záhradná chatka pripojená, aká k nej vedie prístupová cesta, prípadne či je možné záhradnú chatku využívať celoročne.

Ak plánujete predaj záhradnej chatky, neváhajte a zarezervujte si bezplatnú a nezáväznú konzultáciu, počas ktorej sa pozrieme, aké sú vaše možnosti.

Predaj chaty na samote

Aké sú špecifiká pre predaj chaty na samote?

Predaj chaty na samote môže ovplyvniť množstvo faktorov. Toto sú niektoré z nich:

1. Prístupová cesta a inžinierske siete

Keď ide o predaj chaty na samote, je zrejmé, že chata sa bude nachádzať mimo hlavných cestných komunikácií. Preto je dôležité, aká prístupová cesta k chate vedie. Ide o vedľajšiu cestu, po ktorej sa k chate dostanete bez problémov? Alebo ide o náročný terén, pri ktorom budete potrebovať auto s pohonom 4×4? Prípadne sa môže stať, že prístupová cesta nevedie až k chate, takže auto je potrebné zaparkovať ďalej a zvyšok cesty prejsť peši… To všetko môže ovplyvniť záujem u potenciálnych kupcov.

Pri chatách na samote môžu okrem prístupových ciest predstavovať problém aj inžinierske siete. Potenciálnych záujemcov určite bude zaujímať, na aké inžinierske siete je chata napojená.

2. Rekreačné možnosti v okolí

Pre budúcich majiteľov môže byť dôležité aj to, aké sú rekreačné možnosti v okolí chaty. Obľúbené sú najmä oblasti vhodné pre turistiku, cyklistiku či rybolov.

Plánujete predaj chaty na samote? Zarezervujte si termín bezplatnej a nezáväznej konzultácia a rád sa spolu s vami pozriem na to, aké máte možnosti.

Predaj zrubovej chaty

Aké sú špecifiká pre predaj zrubovej chaty?

Predaj zrubovej chaty má tiež svoje špecifiká. Rýchlosť predaja či výslednú predajnú sumu môže ovplyvniť:

1. Kvalita stavby a jej aktuálny stav

Ak predávate zrubovú chatu, budúcich majiteľov môže zaujímať najmä to, z akých materiálov je postavená. Kvalita použitého dreva, kvalita celej konštrukcie či to, ako prebiehala starostlivosť o drevené materiály a ich aktuálny stav – to všetko je v prípade zrubov mimoriadne dôležité.

2. Prístupová cesta, inžinierske siete, lokalita

Tak ako pri chate na samote, aj v prípade zrubovej chaty bude dôležitú úlohu zohrávať prístupová cesta, dostupnosť inžinierskych sietí a lokalita, v ktorej sa chata nachádza.

Pri predaji zrubovej chaty vám môžem pomôcť. Naplánujte si so mnou úvodnú konzultáciu ZDARMA a bez záväzkov. Spoločne sa pozrieme na to, aké sú vaše možnosti.

[grw id="3347"]

No posts found!

Úvodná konzultácia

ZDARMA A BEZ ZÁVäZKOV

Získajte úvodnú konzultáciu k predaju chaty alebo chalupy. Úplne ZDARMA a bez záväzkov. Nemusíte čakať, termín si môžete zarezervovať ihneď.

Ocenenie nehnuteľnosti

UŽ DO 24 HODÍN A BEZ ZÁVäZKOV

Získajte cenový odhad vašej chaty alebo chalupy. Už do 24 hodín a bez záväzkov. Vyplnenie formulára vám zaberie len zopár minút.

VAŠA REGISTRÁCIA DO NEWSLETTERA BOLA ÚSPEŠNÁ.
 
Ďakujem,

že ste sa zaregistrovali na odber môjho newslettera. Už čoskoro Vám na Vašu emailovú adresu zašlem dôležité informácie zo sveta realít, ktoré by ste určite nemali premeškať.

Ak nechcete stratiť prehľad o dôležitých informáciách zo sveta realít, sledujte ma aj na sociálnych sieťach:

Marek Plavec
VAŠA ŽIADOSŤ O TERMÍN BOLA ÚSPEŠNE ODOSLANÁ.
POTVRDENIE A KÓPIA ÚDAJOV BUDE DORUČENÁ AJ NA VAMI UVEDENÚ EMAILOVÚ ADRESU.
Ďakujem,

že ste si vyžiadali termín pre bezplatnú konzultáciu ohľadom Vašej nehnuteľnosti.
Do 24 hodín Vás kontaktujem na telefónnom čísle, ktoré ste uviedli pri žiadosti, a dohodneme si termín!

Telefonická konzultácia je nezáväzná, bezplatná a trvá 15-30 minút.

Ak by sa do tej doby čokoľvek zmenilo, prosím,
kontaktujte ma mailom na plavec@time4dreams.sk
alebo telefonicky na čísle +421 919 356 918.

Marek Plavec

Chcete dostávať dôležité informácie vždy v predstihu?

Pridajte sa k ľuďom, ktorí už newsletter odoberajú, aby ste neprišli o žiadne dôležité informácie ohľadom predaja a kúpy nehnuteľnosti. Registrácia ZDARMA.

Už odchádzate?

Nezabudnite sa predtým zaregistrovať do newslettera, aby ste neprišli o žiadne dôležité informácie ohľadom predaja a kúpy nehnuteľnosti.

FORMULÁR BOL ÚSPEŠNE ODOSLANÝ.
POTVRDENIE A KÓPIA ÚDAJOV BUDE DORUČENÁ AJ NA VAMI UVEDENÚ EMAILOVÚ ADRESU.
Ďakujem,

že ste prejavili záujem o nehnuteľnosť z našej ponuky. Najneskôr do 24 hod. Vás budem kontaktovať, aby sme si dohodli termín osobnej obhliadky.

Potrebujete ďalšie informácie?
Kontaktujte ma mailom na plavec@time4dreams.sk
alebo telefonicky na čísle +421 919 356 918.

Marek Plavec
VAŠA REZERVÁCIA BOLA ÚSPEŠNÁ.
POTVRDENIE A KÓPIA ÚDAJOV BUDE DORUČENÁ AJ NA VAMI UVEDENÚ EMAILOVÚ ADRESU.
Ďakujem,

že ste si zarezervovali termín pre bezplatnú konzultáciu ohľadom Vašej nehnuteľnosti.
Vo Vami zvolenom čase Vás kontaktujem na telefónnom čísle, ktoré ste uviedli pri rezervácii.

Telefonická konzultácia je nezáväzná, bezplatná a trvá 15 minút.

Ak by sa do tej doby čokoľvek zmenilo, prosím,
kontaktujte ma mailom na plavec@time4dreams.sk
alebo telefonicky na čísle +421 919 356 918.

Marek Plavec
FORMULÁR BOL ÚSPEŠNE ODOSLANÝ.
POTVRDENIE A KÓPIA ÚDAJOV BUDE DORUČENÁ AJ NA VAMI UVEDENÚ EMAILOVÚ ADRESU.
Ďakujem,

že ste prejavili záujem o cenový odhad Vašej nehnuteľnosti. Budem vás osobne kontaktovať  do 24 hodín a bez akýchkoľvek záväzkov. Ak by bolo potrebné doplniť ďalšie informácie, kontaktujem Vás mailom alebo telefonicky.

Cenový odhad môžete využiť ako úradný dokument pri dedičskom konaní, ako podklad pre súdy, úradné a komerčné účely. Taktiež môžete využiť ocenenie Vašej nehnuteľnosti pri predaji nehnuteľnosti, pre správne nastavenie predajnej ceny.

Zistili ste, že niečo nesedí alebo Vám niečo nie je jasné?
Kontaktujte ma mailom na plavec@time4dreams.sk
alebo telefonicky na čísle +421 919 356 918.

Marek Plavec